Themes - Astra - en to da_DK translation catalogue (659 entries)

note: Description of the theme
en: Astra is fast, fully customizable & beautiful WordPress theme suitable for blog, personal portfolio, business website and WooCommerce storefront. It is very lightweight (less than 50KB on frontend) and offers unparalleled speed. Built with SEO in mind, Astra comes with Schema.org code integrated and is Native AMP ready so search engines will love your site. It offers special features and templates so it works perfectly with all page builders like Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi, etc. Some of the other features: # WooCommerce Ready # Responsive # RTL & Translation Ready # Extendible with premium addons # Regularly updated # Designed, Developed, Maintained & Supported by Brainstorm Force. Looking for a perfect base theme? Look no further. Astra is fast, fully customizable and WooCommerce ready theme that you can use for building any kind of website!
da_DK: Astra er et hurtigt og flot tema som nemt kan tilpasses brugerens ønsker. Dette tema er velegnet til f.eks. blog, personligt portfolie, firma hjemmeside og WooCommerce webshop. Det er et letvægt tema (mindre end 50KB frontend) og tilbyder uforlignelig hastighed. Bygget med SEO i tankerne, kommer Astra med Schema.org kode og klar til AMP, så søgemaskiner vil elske dit websted. Temaet har specielle funktioner og skabeloner, så det virker perfekt med page builders som Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi osv. Nogle af de øvrige funktioner er: # Klar til WooCommerce # Responsivt design # RTL detektion # Kan oversættes til flere sprog # Kan udvides med premium plugins # Opdateres jævnligt # Designet, udvikltet, vedligeholdt og support af Brainstorm Force. Kigger du efter et perfekt basis tema? Så har du fundet det. Astra er hurtigt, fleksibelt og klar til WooCommerce, og du kan bruge det til at bygge alle slags websteder!

en: Read Time
da_DK: Læsetid

en: Author info
da_DK: Forfatter info

en: Single post read time
da_DK: Læsetid for enkelt indlæg

en: More design options
da_DK: Flere design muligheder

en: Upgrade Now
da_DK: Opgrader nu

en: Unlock
da_DK: Lås op

en: Unlock with Astra Pro
da_DK: Lås op med Astra Pro

en: Astra Menu Settings
da_DK: Astra menu indstillinger

en: Modern thank-you page design
da_DK: Moderne thank-you-page design

en: Ecommerce steps navigation
da_DK: Ecommerce trin navigation

en: Modern my-account page
da_DK: Moderne min-konto side

en: Astra Works Seamlessly with WooCommerce!
da_DK: Astra fungerer problemfrit med WooCommerce!

en: Two-step checkout
da_DK: To-trins bestilling

en: Modern layout
da_DK: Moderne layout

en: More color options
da_DK: Flere farve indstillinger

en: More design controls
da_DK: Flere design muligheder

en: Language Switcher element
da_DK: Sprogskifter-element

en: Use every tool at your disposal to optimize your online store for conversion. All the advantages you need to make more profit!
da_DK: Brug alle de værktøjer, du har til rådighed, til at optimere din onlinebutik med henblik på konvertering. Alle de fordele, du har brug for for at opnå større fortjeneste!

en: Extra conversion options for store product pages means extra profit!
da_DK: Ekstra konverteringsmuligheder for produktsider i webshoppen betyder ekstra fortjeneste!

en: Product description layouts
da_DK: Layouts til produktbeskrivelser

en: Sale!
da_DK: Udsalg!

en: Select Cart Icon
da_DK: Vælg kurv ikon

en: Payments
da_DK: Betalinger

en: Extras
da_DK: Ekstra

en: Adds plus and minus buttons besides product quantity
da_DK: Tilføjer plus- og minusknapper ved siden af produktantal

en: Shop Card Design
da_DK: Kurv design

en: Horizontal Content Alignment
da_DK: Vandret indholdsjustering

en: Choose Icon Colors
da_DK: Vælg ikon farver

en: Minus Quantity
da_DK: Minus antal

en: Plus Quantity
da_DK: Plus antal

en: Enable Quantity Plus and Minus
da_DK: Aktiver antal plus og minus

en: Guaranteed Safe Checkout
da_DK: Garanteret sikker betaling

en: Payment Title
da_DK: Betalings titel

en: Cart Icon
da_DK: Kurv ikon

en: Cart Color
da_DK: Kurv farve

en: Total amount
da_DK: Total beløb

en: Continue Shopping
da_DK: Fortsæt med at handle

en: Currency Name
da_DK: Navn på valuta

en: Currency Symbol
da_DK: Valutasymbol

en: Total + Currency symbol
da_DK: Total + valutasymbol

en: Select Menu
da_DK: Vælg menu

en: No products in the cart.
da_DK: Ingen varer i kurven.

en: Button Width
da_DK: Knapbredde

en: Product Options
da_DK: Produkt indstillinger

en: Borders
da_DK: Kanter

en: Enable Breadcrumb
da_DK: Aktiver brødkrummer

en: Proceed to checkout
da_DK: Fortsæt til betaling

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: View Astra Pro Features
da_DK: Vis Astra Pro funktioner

en: Cart Click
da_DK: Kurv klik

en: Heading Font
da_DK: Overskrift skrifttype

en: Base Font
da_DK: Grundskrifttype

en: Body Text
da_DK: Brødtekst

en: Add custom text for cart button
da_DK: Tilføj tilpasset tekst til kurv-knap

en: Notice Position
da_DK: Bemærk Position

en: Shop Display Options
da_DK: Butiksvisningsmuligheder

en: Misc
da_DK: Diverse

en: Global Sidebar Layout
da_DK: Globalt sidepanelslayout

en: Container Layout
da_DK: Container layout

en: Heading (H1-H6)
da_DK: Overskrift (H1-H6)

en: Change Cart Button Text
da_DK: Ændre kurv knaptekst

en: Product Structure Options
da_DK: Produktstruktur indstillinger

en: Avatar Width
da_DK: Avatar-bredde

en: Display Cart Count
da_DK: Vis antal i kurv

en: Adds shipping text next to the product price.
da_DK: Tilføjer forsendelsestekst ud for produktprisen.

en: Custom separator
da_DK: Brugerdefineret separator

en: Cart Label
da_DK: Kurv etiket

en: Cart Label Position
da_DK: Kurv etiket placering

en: & Free Shipping
da_DK: og gratis forsendelse

en: Enable Shipping Text
da_DK: Aktiver forsendelsestekst

en: Shipping Text
da_DK: Forsendelsestekst

en: Product Variation Layout
da_DK: Layout af produktvariationer

en: Post Spacing
da_DK: Afstand mellem indlæg

en: Changes single product variation layout to be displayed inline or stacked.
da_DK: Ændrer layoutet for enkelte produktvariationer, så de vises på linje eller stablet.

en: Note: The Cart Label on the header will be displayed by using shortcodes. Type any custom string in it or click on the plus icon above to add your desired shortcode.
da_DK: Note: Kurveetiketten i overskriften vises ved hjælp af shortcodes. Skriv en brugerdefineret streng i den eller klik på plusikonet ovenfor for at tilføje den ønskede shortcode.

en: Course/Lesson Sidebar Layout
da_DK: Layout af sidepanel for kurser/lektioner

en: Display Settings
da_DK: Indstillinger for visning

en: Author name:
da_DK: Forfatternavn:

en: Comfort
da_DK: Komfort

en: Compact
da_DK: Kompakt

en: Related post link
da_DK: Relateret indlægslink

en: Block Editor
da_DK: Blokeditor

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
da_DK: Ekstra stor

[ctx: Font size name]
en: Large
da_DK: Stor

[ctx: Font size name]
en: Small
da_DK: Lille

en: H6 Font
da_DK: H6 skrifttype

en: H5 Font
da_DK: H5 skrifttype

en: H4 Font
da_DK: H4 skrifttype

en: H3 Font
da_DK: H3 skrifttype

en: H2 Font
da_DK: H2 skrifttype

en: H1 Font
da_DK: H1 skrifttype

en: Headings Font
da_DK: Skrifttype til overskrifter

en: Ultra-Bold 900 Italic
da_DK: Ultra-Bred 900 Kursiv

en: Extra-Bold 800 Italic
da_DK: Ekstra-Fed 800 Kursiv

en: Bold 700 Italic
da_DK: Fed 700 Kursiv

en: Semi-Bold 600 Italic
da_DK: Halv-Fed 600 Kursiv

en: Medium 500 Italic
da_DK: Medium 500 Kursiv

en: Disable Header
da_DK: Deaktiver sidehoved

en: Extra Light 200
da_DK: Ekstra let 200

en: Thin 100 Italic
da_DK: Tynd 100 Kursiv

en: Regular 400
da_DK: Almindelig 400

en: Regular 400 Italic
da_DK: Almindelig 400 kursiv

en: Stick Primary Header
da_DK: Fastgør primær sidehoved

en: Close Cart Drawer
da_DK: Luk kurv

en: Text / Icon
da_DK: Tekst / Ikon

en: No Page Headers Found
da_DK: Ingen sidehoveder fundet

en: Page Header
da_DK: Sidehoved

en: Stick Above Header
da_DK: Fastgør over sidehovedet

en: Stick Below Header
da_DK: Fastgør under sidehovedet

en: Content Background
da_DK: Baggrund for indhold

en: Color  9
da_DK: Farve 9

en: Color  8
da_DK: Farve 8

en: Color  7
da_DK: Farve 7

en: Color  6
da_DK: Farve 6

en: Color  5
da_DK: Farve 5

en: Color  4
da_DK: Farve 4

en: Color  3
da_DK: Farve 3

en: Color  2
da_DK: Farve 2

en: Color  1
da_DK: Farve 1

en: Presets
da_DK: Forudindstillede

[ctx: Color name]
en: Theme Color 7
da_DK: Temafarve 7

[ctx: Color name]
en: Theme Color 6
da_DK: Temafarve 6

[ctx: Color name]
en: Theme Color 5
da_DK: Temafarve 5

[ctx: Color name]
en: Theme Color 4
da_DK: Temafarve 4

[ctx: Color name]
en: Theme Color 3
da_DK: Temafarve 3

[ctx: Color name]
en: Theme Color 2
da_DK: Temafarve 2

[ctx: Color name]
en: Theme Color 1
da_DK: Temafarve 1

en: Site Background
da_DK: Baggrund for websted

[ctx: Color name]
en: Theme Color 8
da_DK: Temafarve 9

[ctx: Color name]
en: Theme Color 9
da_DK: Temafarve 9

en: Global Palette
da_DK: Global pallette

en: Site Title & Logo Settings
da_DK: Websted titel- og logo-indstillinger

en: Site Icons are what you see in browser tabs, bookmark bars, and within the WordPress mobile apps. Upload one here! Site Icons should be square and at least 512 × 512 pixels.
da_DK: Webstedsikoner er det, du ser i browserfaner, bogmærkebjælker og i WordPress-mobilapps. Upload et her! Webstedsikoner skal være firkantede og mindst 512 × 512 pixels.

en: Site Title & Logo
da_DK: Websted-titel og -logo

en: Underline Content Links
da_DK: Understreg indholdslinks

en: Failed, Please try again later.
da_DK: Mislykkedes, prøv igen senere.

en: Successfully Flushed
da_DK: Renset uden problemer

en: Flush Local Font Files
da_DK: Rens lokale font-filer

en: Submenu Animation
da_DK: Undermenu Animation

en: Shopping Cart
da_DK: Indkøbskurv

en: Title Alignment
da_DK: Titeljustering

en: Meta Color
da_DK: Metafarve

en: Date
da_DK: Dato

en: Order by
da_DK: Sorter efter

en: Categories
da_DK: Kategorier

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Related Posts
da_DK: Relaterede indlæg

en: Enable Related Posts
da_DK: Aktiver relaterede indlæg

en: Random
da_DK: Tilfældig

en: Order
da_DK: Rækkefølge

en: Section Title
da_DK: Sektion titel

en: Meta Link Color
da_DK: Meta link farve

en: Section Background
da_DK: Sektions baggrund

en: Related Posts Design
da_DK: Relaterede indlæg design

en: Comment Counts
da_DK: Antal kommentarer

en: Posts Structure
da_DK: Indlægsstruktur

en: Enable Post Excerpt
da_DK: Aktiver Bloguddrag

en: Grid Column Layout
da_DK: Gitterkolonnelayout

en: Total Number of Related Posts
da_DK: Antal relaterede indlæg

en: Excerpt Word Count
da_DK: Antal ord i uddrag

en: Meta Font
da_DK: Meta skrifttype

en: Title & Post Meta
da_DK: Titel- og Indlægs Meta

en: Post Order
da_DK: Indlæg rækkefølge

en: Search for:
da_DK: Søg efter:

en: EDD Cart Icon Color
da_DK: EDD kurv ikons farve

en: Woo Cart Icon Color
da_DK: Woo kurv ikon farve

en: After
da_DK: Efter

en: Title Font
da_DK: Titelskrifttype

en: Checkout
da_DK: Kasse

en: Menu Font
da_DK: Skrifttype til menu

en: Disable Footer
da_DK: Deaktiver sidefod

en: Disable Mobile Header
da_DK: Deaktiver sidehoved på mobil

en: Font
da_DK: Skrifttype

en: Text / Link
da_DK: Tekst/Link

en: Title Font Size
da_DK: Skriftstørrelse webstedstitel

en: Link / Text
da_DK: Link/Tekst

en: HTML Color
da_DK: HTML farve

en: Toggle Color
da_DK: Skift farve

en: Search Color
da_DK: Søg efter farve

en: Header Position
da_DK: Sidehoved position

en: Cart Button
da_DK: Kurv knap

en: Content Colors
da_DK: Indholdsfarver

en: Profile Text Color
da_DK: Profiltekst farve

en: Cart Tray
da_DK: Kurv

en: Inner Element Spacing
da_DK: Afstand mellem indre elementer

en: Social Color
da_DK: Sociale farver

en: Submenu Color
da_DK: Undermenu farve

en: Button Background
da_DK: Knap baggrund

en: Post Title Font
da_DK: Indlægs titel skrifttype

en: Icon Radius
da_DK: Ikon radius

en: Text Font
da_DK: Tekst skrifttype

en: Content Font Size
da_DK: Indholdsskriftstørrelse

en: Content Font
da_DK: Indholdsskrifttype

en: Menu Font Size
da_DK: Menu Skriftstørrelse

en: Disable Below Header
da_DK: Deaktiver under sidehoved

en: Disable Above Header
da_DK: Deaktiver over sidehoved

en: Account Menu Color
da_DK: Bruger menu farve

en: Text / Placeholder
da_DK: Tekst / pladsholder

en: Content Link Color
da_DK: Indholdslink farve

en: Label Color
da_DK: Etikette farve

en: Post Title Font Size
da_DK: Indlægstitel skriftstørrelse

en: Box Background
da_DK: Boks Baggrund

en: Menu Spacing
da_DK: Menu afstand

en: Woo Cart
da_DK: Woo kurv

en: Log In
da_DK: Log Ind

en: My Account
da_DK: Min konto

en: Tagline
da_DK: Slogan

en: Icons
da_DK: Ikoner

en: WooCommerce Cart
da_DK: WooCommerce Varekurv

en: Style
da_DK: Stil

note: translators: %s Index
en: Button %s
da_DK: Knap %s

en: Official
da_DK: Officiel

en: Lost your password?
da_DK: Mistet din adgangskode?

en: Register
da_DK: Registrer

en: Account
da_DK: Konto

en: Border Width
da_DK: Kantbredde

en: Preview
da_DK: Forhåndsvis

en: Account URL
da_DK: Konto URL

en: Avatar
da_DK: Profilbillede

en: Height
da_DK: Højde

en: Column
da_DK: Kolonne

en: Below Footer
da_DK: Under sidefod

note: translators: %s: icon term
en: Below %s
da_DK: Under %s

note: translators: %s: icon term
en: Above %s
da_DK: Over %s

note: translators: %s: icon term
en: Primary %s
da_DK: Primær %s

en: Click to edit this element.
da_DK: Klik for at redigere dette element.

en: Add widgets here:
da_DK: Tilføj widgets her:

en: Divider
da_DK: Opdeler

en: Content Color
da_DK: Indholdsfarve

en: Active
da_DK: Aktiv

en: Above Footer
da_DK: Over sidefod

en: Primary Footer
da_DK: Primær sidefod

en: Middle
da_DK: Midten

en: Vertical Alignment
da_DK: Lodret justering

en: Above Header
da_DK: Over sidehoved

note: translators: 1: index
en: Social Icons
da_DK: Sociale ikoner

note: translators: 1: index
en: Social Icons %s
da_DK: Sociale ikoner %s

en: Full-Screen
da_DK: Fuldskærm

en: Insert HTML text here.
da_DK: Indsæt HTML tekst her.

en: Dropdown
da_DK: Rullemenu

en: Zoom In
da_DK: Zoom ind

en: You don't have the access
da_DK: Du har ikke adgang

en: Secondary Menu
da_DK: Sekundær menu

en: Widget Color
da_DK: Widgetfarve

en: Icon Size
da_DK: Ikonstørrelse

en: Icon Spacing
da_DK: Ikonmellemrum

en: Menu Color
da_DK: Menufarve

en: Icon Color
da_DK: Ikonfarve

en: Two Column Grid
da_DK: Gitter, to kolonner

en: Header Cart Icon
da_DK: Sidehoved kurv ikon

en: EDD Cart
da_DK: EDD kurv

en: Toggle Button
da_DK: Slå til/fra knap

en: Display Cart Title
da_DK: Vis kurvens titel

en: Display Cart Total
da_DK: Vis kurvs total

en: Header Types
da_DK: Sidehoved typer

en: Below Header
da_DK: Under sidehoved

en: Profile Type
da_DK: Profil type

en: Show Label
da_DK: Vis etikette

en: Inner Elements Layout
da_DK: Layout af indre elementer

en: Configure Menu from Here.
da_DK: Konfigurer menuen herfra.

en: Click to edit this Row.
da_DK: Klik for at redigere denne række.

en: Account icon link
da_DK: Bruger ikon link

en: Account Woo Navigation
da_DK: Bruger Woo Navigation

en: Logged In View
da_DK: Logget ind visning

en: Logged Out View
da_DK: Logget ud visning

en: Single Row
da_DK: Enkelt række

en: Last Row, Previous Columns 50/50 - 100
da_DK: Sidste række, tidligere kolonner 50/50 - 100

en: First Row, Next Columns 100 - 50/50
da_DK: Første række, næste kolonne 100 - 50/50

en: Inner Column Spacing
da_DK: Indre kolonne afstand

en: Close Icon Color
da_DK: Luk ikonfarve

en: Content Alignment
da_DK: Indholdsjustering

en: Footer Builder
da_DK: Sidefods designer

en: Header Type
da_DK: Sidehoved type

en: Color Type
da_DK: Farve type

en: Background Overlay
da_DK: Baggrunds overlay

en: Background Color-Image
da_DK: Baggrunds farvebillede

en: Header Builder
da_DK: Sidehovede designer

en: Equal Width Columns
da_DK: Kolonner med samme bredde

en: Search icon link
da_DK: Søge ikon link

[ctx: product categories]
note: translators: 1: number of products
en: %1$s Product | %1$s Products
da_DK[0]: %1$s Produkt
da_DK[1]: %1$s Produkter

en: Enable Cross-sells
da_DK: Aktiver krydssalg

note: translators: %1$1s: Theme Name, %2$2s: Minimum Required version of the addon
en: Please update the %1$1s to version %2$2s or higher. Ignore if already updated.
da_DK: Opdater venligst %1$1s til version %2$2s eller højere. Ignorer, hvis den allerede er opdateret.

en: See Library &#187;
da_DK: Se bibliotek &#187;

en: Details &#187;
da_DK: Detaljer &#187;

en: Astra WordPress Theme
da_DK: Astra WordPress Tema

en: Letter Spacing
da_DK: Bogstavafstand

en: WordPress Nonce not validated.
da_DK: WordPress Nonce ikke valideret.

note: translators: %d: Minutes interval
en: Every %d Minutes
da_DK: Hvert %d minut

en: Customize Button Style.
da_DK: Tilpas knapdesign.

en: Alignment
da_DK: Justering

en: Position
da_DK: Placering

en: Heading 6
da_DK: Overskrift 6

en: Heading 5
da_DK: Overskrift 5

en: Heading 4
da_DK: Overskrift 4

en: Padding
da_DK: Fyld

en: Colors
da_DK: Farver

en: Border
da_DK: Ramme

en: Title Color
da_DK: Titelfarve

en: Color
da_DK: Farve

en: Post Content
da_DK: Indlægsindhold

en: Site Icon
da_DK: Webstedsikon

en: Post Structure
da_DK: Indlægsstruktur

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Heading 3
da_DK: Overskrift 3

en: Heading 2
da_DK: Overskrift 2

en: Heading 1
da_DK: Overskrift 1

en: Hover Color
da_DK: Farver ved pegning

en: Text
da_DK: Tekst

en: Width
da_DK: Bredde

en: Structure
da_DK: Struktur

en: Custom Width
da_DK: Brugerdefineret bredde

en: Menu Label
da_DK: Menuetiket

en: Mobile Menu
da_DK: Mobilmenu

en: Sub Menu
da_DK: Undermenu

en: Top Border Color
da_DK: Topkant farve

en: Top Border Size
da_DK: Topkant størrelse

en: The parent menu should have a # link for the submenu to open on a link.
da_DK: Den overordnede menu skal have et # link for at undermenuen kan åbnes ved et link.

en: Center
da_DK: Centrer

en: Breadcrumb
da_DK: Brødkrumme

en: 404 Not Found
da_DK: 404 ikke fundet

en: Archives
da_DK: Arkiver

en: Browse:
da_DK: Gennemse:

note: Translators: Minute archive title. %s is the minute time format.
en: Minute %s
da_DK: %s minut

note: Translators: Weekly archive title. %s is the week date format.
en: Week %s
da_DK: %s uge

note: Translators: %s is the page number.
en: Page %s
da_DK: Side %s

note: Translators: %s is the search query.
en: Search results for: %s
da_DK: Søgeresultater for: %s

en: Separator Color
da_DK: Separatorfarve

en: Breadcrumb Source
da_DK: Brødkrummekilde

en: Breadcrumb Overview
da_DK: Overblik, brødkrumme

en: Enable on Singular?
da_DK: Deaktiver ved ental?

en: All Pages, All Posts, All Attachments
da_DK: Alle sider, alle indlæg, alle vedhæftede filer

en: Before Title
da_DK: Før titel

[ctx: weekly archives date format]
en: W
da_DK: U

[ctx: daily archives date format]
en: j
da_DK: D

[ctx: monthly archives date format]
en: F
da_DK: M

en: Enable on Single Page?
da_DK: Aktiver på enkeltside?

en: Enable on Single Post?
da_DK: Aktiver på enkelt indlæg?

en: Enable on Blog / Posts Page?
da_DK: Aktiver på blog / indlægsside?

en: Enable on 404 Page?
da_DK: Aktiver på 404 side?

en: Enable on Home Page?
da_DK: Aktiver på forside?

en: Enable on Archive?
da_DK: Aktiver på arkivside?

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
da_DK: Å

en: Blog Page is when Latest Posts are selected to be displayed on a particular page.
da_DK: Blogside er, når de seneste indlæg er valgt til at blive vist på en bestemt side.

en: Disable on Blog page?
da_DK: Deaktiver på blogside?

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Thank you for installing Astra!
da_DK: Tak for at du installerede Astra!

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Deactivating
da_DK: Deaktiverer

en: Activating
da_DK: Aktiverer

en: Plugin Successfully Deactivated
da_DK: Plugin blev deaktiveret uden problemer

en: Primary Header Button
da_DK: Primær sidehoved knap

en: Enable On
da_DK: Aktiver på

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Button Style
da_DK: Knapdesign

en: Button Link
da_DK: Knaplink

en: Button Text
da_DK: Knaptekst

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Desktop + Mobile
da_DK: Dekstop + Mobil

en: Submenu
da_DK: Undermenu

en: Header Button
da_DK: Sidehovedknap

en: Border Size
da_DK: Kantstørrelse

en: Theme Button
da_DK: Temaknap

en: Link / Text Color
da_DK: Link-/tekstfarve

en: Border Color
da_DK: Kantfarve

en: Disable on Posts?
da_DK: Deaktiver på indlæg?

en: This setting is generally not recommended on special pages such as archive, search, 404, etc. If you would like to enable it, uncheck this option
da_DK: Denne indstilling anbefales generelt ikke på specielle sider som f.eks. arkiv, søgning, 404 osv. Hvis du ønsker at aktivere den, skal du fjerne markeringen af denne indstilling

en: Disable on 404, Search & Archives?
da_DK: Deaktiver på 404, Søg og arkiver?

en: Enable on Complete Website
da_DK: Aktiver på hele webstedet

en: Disable on WooCommerce Product Pages?
da_DK: Deaktiver på WooCommerce produktsider?

en: Disable on Pages?
da_DK: Deaktiver på sider?

en: Transparent Header Button
da_DK: Transparent sidehoved knap

en: Different Logo for Transparent Header?
da_DK: Andet logo til gennemsigtig sidehoved?

note: translators: %s Index
en: Button
da_DK: Knap

en: Options
da_DK: Indstillinger

en: Image
da_DK: Billede

en: Product Archive
da_DK: Produktarkiv

en: View Details
da_DK: Se detaljer

en: Easy Digital Downloads Sidebar
da_DK: Easy Digital Downloads sidepanel

en: Product Structure
da_DK: Produktstruktur

en: Disable Product Navigation
da_DK: Deaktiver produktnavigation

en: Variable Product Button
da_DK: Variabel produktknap

en: Cart Button Text
da_DK: Kurv knaptekst

en: This sidebar will be used on EDD Single Product page.
da_DK: Dette sidepanel vil blive brugt på EDD enkelt produktside

en: EDD Single Product Sidebar
da_DK: EDD enkelt produkt sidepanel

en: Archive Content Width
da_DK: Bredde på arkivindhold

en: Variable Product Button Text
da_DK: Variabel produktknap-tekst

en: Archive Columns
da_DK: Arkiv kolonner

note: Translators: %s is the theme name.
en: %s Settings
da_DK: %s Indstillinger

en: Overline
da_DK: Streg ovenover

en: Underline
da_DK: Understreget

en: Left
da_DK: Venstre

en: Bottom
da_DK: Bund

en: Right
da_DK: Højre

en: Slide Up
da_DK: Slide op

en: Slide Down
da_DK: Slide ned

note: Translators: Author Name.
en: View all posts by %1$s
da_DK: Vis alle indlæg af %1$s

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
da_DK: Søg &hellip;

en: Typography Overview
da_DK: Oversigt over typografi

en: Colors & Background Overview
da_DK: Oversigt over farver og baggrund

en: Sidebar Overview
da_DK: Sidebar oversigt

en: Footer Bar Overview
da_DK: Footer Bar oversigt

en: Primary Header Overview
da_DK: Primær header oversigt

en: Site Identity Overview
da_DK: Site identitetsoversigt

en: Container Overview
da_DK: Containeroversigt

en: Site Layout Overview
da_DK: Site Layout oversigt

en: Helpful Information
da_DK: Nyttig information

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Dropdown Target
da_DK: Dropdown target

en: Different Logo For Retina Devices?
da_DK: Andet logo på Retina enheder?

en: Border Radius
da_DK: Radius for ramme

en: Toggle Button Color
da_DK: Farve for toggle knap

en: Outline
da_DK: Omrids

en: Fill
da_DK: Udfyldning

en: Toggle Button Style
da_DK: Stil for toggle knap

en: Last Item in Menu
da_DK: Sidste element i menu

en: Header Layout
da_DK: Header layout

en: Site Identity
da_DK: Site identitet

en: Mobile Header
da_DK: Mobilheader

en: Mobile Logo (optional)
da_DK: Logo til mobil (optionelt)

en: Different Logo For Mobile Devices?
da_DK: Andet logo på mobile enheder?

en: Hide Last Item in Menu on Mobile
da_DK: Skjul sidste element i menuen på mobil

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Supercharge your LearnDash website with amazing design features.
da_DK: Sæt turbo på din learndash hjemmeside med fantastiske design funktioner.

en: Differentiate Rows
da_DK: Differentier rækker

en: Display Serial Number
da_DK: Vis serienummer

en: Course Content Table
da_DK: Indholdfortegnelse for kursus

en: Activate Importer Plugin
da_DK: Aktiver import plugin

en: Install Importer Plugin
da_DK: Installer import plugin

en: Footer Settings
da_DK: Footer opsætning

en: Sticky Header
da_DK: Sticky header

en: Make your header layouts look more appealing and sexy!
da_DK: Få dine header layouts til at se mere tiltalende ud!

en: No plugin specified
da_DK: Intet plugin valgt

en: Plugin Successfully Activated
da_DK: Plugin blev aktiveret

en: More Options Available in Astra Pro!
da_DK: Få flere muligheder med Astra Pro!

en: Theme Color
da_DK: Tema farve

en: Learn More
da_DK: Læs mere

en: Activating Importer Plugin
da_DK: Aktiver import plugin

en: Spacing
da_DK: Indstilling af mellemrum

en: Header Sections
da_DK: Header afsnit

en: Transparent Header
da_DK: Transparent header

en: Page Headers
da_DK: Side headere

en: Custom Layouts
da_DK: Brugerdefinet layouts

en: Add content conditionally in the various hook areas of the theme.
da_DK: Tilføj indhold i forskellige områder af temaet - under visse betingelser.

en: Site Layouts
da_DK: Site layouts

en: White Label
da_DK: Blankt mærkat

en: Scroll To Top
da_DK: Scroll til toppen

en: Default System Font
da_DK: Standard skrifttype

en: Course Columns
da_DK: Kursus søjler

en: Membership Columns
da_DK: Søjler for medlemskab

en: Shop Archive Content Width
da_DK: Indholdsbredde for webshop arkiv

en: What Others Have Said
da_DK: Hvad siger andre

note: translators: 1 Author Name.
en: By: %s
da_DK: Skrevet af: %s

en: Thank you for your review!
da_DK: Tak for din bedømmelse!

en: Write a Review
da_DK: Skriv din bedømmelse

en: Review Title
da_DK: Overskrift for bedømmelse

en: Review Title is required.
da_DK: Du skal skrive en overskrift for din bedømmelse

en: Review Text
da_DK: Skriv din bedømmelse her

en: Review Text is required.
da_DK: Du mangler at skrive noget i din bedømmelse.

en: Leave Review
da_DK: Skriv en bedømmelse

en: Sidebar width will apply only when one of the above sidebar is set.
da_DK: Sidebjælke bredden får kun effekt når en af ovenstående sidebjælker anvendes.

en: Cart Page
da_DK: Kurvsiden

en: Inline Logo & Site Title
da_DK: Indlejret logo & side titel

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Price
da_DK: Pris

en: General
da_DK: Generelt

en: Shop
da_DK: Webshop

en: Title
da_DK: Titel

en: Ratings
da_DK: Anmeldelser

en: Short Description
da_DK: Kort beskrivelse

en: Add To Cart
da_DK: Læg i kurven

en: Out of stock
da_DK: Udsolgt

en: Availability:
da_DK: På lager:

en: Primary Header
da_DK: Primær header

en: Single Product
da_DK: Enkelt produkt/vare

en: Disable Breadcrumb
da_DK: Deaktiver breadcrumb

en: Shop Columns
da_DK: Søjler i webshop

en: Products Per Page
da_DK: Varer per side

en: Cart
da_DK: Indkøbskurv

en: WooCommerce Sidebar
da_DK: WooCommerce sidebjælke

en: Product Sidebar
da_DK: Vare sidebjælke

en: This sidebar will be used on Single Product page.
da_DK: Denne sidebjælke anvendes når en enkelt vare vises.

en: View your shopping cart
da_DK: Se din kurv

en: This sidebar will be used on Product archive, Cart, Checkout and My Account pages.
da_DK: Denne sidebjælke anvendes på varevisninger, kurv, betaling og min kunde side.

en: Home
da_DK: Forside

en: This page doesn't seem to exist.
da_DK: Siden ser ikke ud til at findes.

en: Logo Width
da_DK: Logo bredde

en: Disable Featured Image
da_DK: Deaktiver udvalgt billede

en: Retina Logo
da_DK: Retina logo

en: Featured Image
da_DK: Udvalgt billede

en: Title & Blog Meta
da_DK: Titel & Blog Meta

en: Paragraph Margin Bottom
da_DK: Margen for afsnit nederst

en: Disable Footer Widgets
da_DK: Deaktiver footer widgets

en: Single Product Structure
da_DK: Enkelt vare struktur

note: translators: 1: Post type label
en: Next %s
da_DK: Næste %s

note: translators: 1: Post type label
en: Previous %s
da_DK: Forrige %s

en: Full Width / Stretched
da_DK: Fuld bredde / strukket

en: Footer Bar
da_DK: Footer bjælken

en: Base Colors
da_DK: Basis farver

en: Base Typography
da_DK: Basis typografi

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Link Color
da_DK: Linkfarve

en: Footer Bar Layout 1
da_DK: Footer bjælke layout 1

en: Footer Bar Layout 2
da_DK: Footer bjælke layout 2

en: Default Layout
da_DK: Standard layout

en: Headings
da_DK: Overskrifter

en: Click here to assign a widget for this area.
da_DK: Klik her for at tildele en widget til dette område.

en: Main Menu
da_DK: Hovedmenu

en: Footer Bar Section 2
da_DK: Footer bjælke sektion 2

en: Footer Widget Area 1
da_DK: Footer widget område 1

en: Footer Widget Area 2
da_DK: Footer widget område 2

en: Footer Widget Area 3
da_DK: Footer widget område 3

en: Footer Widget Area 4
da_DK: Footer widget område 4

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
da_DK: Læs videre af %s

en: Customizer Setting
da_DK: Indstilling af customizer

en: Full Width / Contained
da_DK: Fuld bredde / indeholdt

en: Footer Bar Section 1
da_DK: Footer bjælke sektion 1

en: Thin 100
da_DK: Tynd 100

en: Extra-Light 200
da_DK: Ekstra let 200

en: Light 300
da_DK: Let 300

en: Semi-Bold 600
da_DK: Semi-Fed 600

en: Bold 700
da_DK: Fed 700

en: Extra-Bold 800
da_DK: Ekstra-Fed 800

en: Ultra-Bold 900
da_DK: Ultra-Fed 900

en: (Edit)
da_DK: (Rediger)

en: Author
da_DK: Forfatter

en: Edit
da_DK: Rediger

note: translators: %s: Name of current post
en: Edit %s
da_DK: Rediger %s

en: Name*
da_DK: Dit navn*

en: Email*
da_DK: Din e-mail*

en: Next Page
da_DK: Næste side

en: Read More &raquo;
da_DK: Læs mere &raquo;

en: Search
da_DK: Søg

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
da_DK: %1$s kl. %2$s

en: Before Page
da_DK: Før siden

en: After Page
da_DK: Efter siden

en: Before Comments
da_DK: Før kommentarer

en: After Comments
da_DK: Efter kommentarer

en: Boxed
da_DK: Indrammet

en: Content Boxed
da_DK: Indhold indrammet

en: Default
da_DK: Standard

en: None
da_DK: Ingen

en: Category
da_DK: Kategori

en: Footer Widgets
da_DK: Footer widgets

en: Contact Us
da_DK: Kontakt os

en: Skip to content
da_DK: Gå til indholdet

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men der er ingen resultater for dit søgeord. Prøv venligst igen med andre søgeord.

en: Start typing and press enter to search
da_DK: Indtast søgeord og tryk enter for at søge

en: Search &hellip;
da_DK: Søg &hellip;

en: Reply
da_DK: Svar

en: Your comment is awaiting moderation.
da_DK: Din kommentar afventer godkendelse.

en: Leave a Comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Cancel Reply
da_DK: Annuller svar

en: Post Comment &raquo;
da_DK: Send kommentaren &raquo;

en: Type here..
da_DK: Skriv her..

en: Comments are closed.
da_DK: Der er lukket for kommentarer.

en: Newer Comments
da_DK: Nye kommentarer

en: Older Comments
da_DK: Ældre kommentarer

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: By
da_DK: Af

en: 1 Comment
da_DK: 1 kommentar

en: % Comments
da_DK: % kommentarer

en: Previous Page
da_DK: Forrige side

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Det ser ud til at vi ikke kan finde det du leder efter. Prøv eventuelt at søge.

note: translators: 1: search string
en: Search Results for: %s
da_DK: Søgeresultat for: %s

en: Enter valid email address!
da_DK: Indtast en gyldig e-mail adresse!

en: Inherit
da_DK: Nedarv

en: Blog / Archive
da_DK: Blog / Arkiv

en: Content
da_DK: Indhold

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Background Color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Comments
da_DK: Kommentarer

en: Publish Date
da_DK: Udgivelsesdato

en: Excerpt
da_DK: Uddrag

en: Disabled
da_DK: Deaktiveret

en: Section 1
da_DK: Sektion 1

en: Section 2
da_DK: Sektion 2

en: Inline
da_DK: Indlejret

en: Full Width
da_DK: Fuld bredde

en: Stack
da_DK: Stak

en: Font Weight
da_DK: Skrifttype vægt

en: Uppercase
da_DK: Store bogstaver

en: Lowercase
da_DK: Små bogstaver

en: Add Widget
da_DK: Tilføj widget

en: Disable Sections
da_DK: Deaktiver sektioner

en: Main Sidebar
da_DK: Primær sidebjælke

en: Font Size
da_DK: Skriftstørrelse

note: translators: 1: link to new post
en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da_DK: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%1$s">Klik her for at komme i gang</a>.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: number of comments
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[0]: %1$s kommentar til &ldquo;%2$s&rdquo;
da_DK[1]: %1$s kommentarer til &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Astra Settings
da_DK: Astra indstillinger

en: Primary Menu
da_DK: Primær menu

en: Before Content
da_DK: Før indhold

en: After Content
da_DK: Efter indhold

en: Loop Start
da_DK: Start af løkke

en: Before Post
da_DK: Før indlæg

en: Before Post Content
da_DK: Før indhold af indlæg

en: After Post Content
da_DK: Efter indhold af indlæg

en: After Post
da_DK: Efter indlæg

en: Loop End
da_DK: Slut på løkke

en: Content Layout
da_DK: Layout af indhold

en: Colors & Background
da_DK: Farver og baggrund

en: Typography
da_DK: Typografi

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Copyright &copy; [current_year] [site_title] | Powered by [theme_author]
da_DK: Copyright &copy; [current_year] [site_title] | Designet af [theme_author]

en: Single Post
da_DK: Enkelt indlæg

en: Full Content
da_DK: Fuldt indhold

en: Logo Left
da_DK: Logo til venstre

en: Logo Right
da_DK: Logo til højre

en: Logo Center
da_DK: Logo i centrum

en: Disable Menu
da_DK: Deaktiver menu

en: Container Width
da_DK: Containerbredde

en: Font Family
da_DK: Familie for skrifttype

en: Capitalize
da_DK: Store bogstaver

en: Line Height
da_DK: Linjehøjde

en: Add Custom HTML
da_DK: Tilføj brugerdefineret HTML

en: Disable Primary Header
da_DK: Deaktiver primær header

en: Disable Title
da_DK: Deaktiver titel

en: It looks like the link pointing here was faulty. Maybe try searching?
da_DK: Linket peger på noget der ikke findes. Du kan eventuelt prøve at søge?

en: Button Color
da_DK: Knapfarve

en: Site Navigation
da_DK: Webstedsnavigation

en: Assign Footer Menu
da_DK: Tildel sidefodsmenu

en: Site Title
da_DK: Webstedstitel

en: Text Transform
da_DK: Tekst-transformering

en: Sidebar Width
da_DK: Sidepanelets bredde

en: Right Sidebar
da_DK: Højre sidepanel

en: Left Sidebar
da_DK: Venstre sidepanel

en: Bottom Border Color
da_DK: Rammefarve i bund

en: Bottom Border Size
da_DK: Rammestørrelse i bund

en: Custom Menu Text / HTML
da_DK: Brugerdefineret menutekst/HTML

en: No Sidebar
da_DK: Ingen sidepanel

en: Text / HTML
da_DK: Tekst/HTML

en: Content Width
da_DK: Indholdsbredde

en: Section 2 Custom Text
da_DK: Sektion 2 tilpasset tekst

en: Section 1 Custom Text
da_DK: Sektion 1 tilpasset tekst

en: Custom Text
da_DK: Tilpasset tekst

en: Footer Layout
da_DK: Layout sidefod

en: Link Hover Color
da_DK: Farve til linkhover

en: Sidebar
da_DK: Sidepanel

en: Footer
da_DK: Sidefod

en: Header
da_DK: Sidehoved

en: Container
da_DK: Indholdsboks

en: Comment navigation
da_DK: Kommentarnavigation

en: Website
da_DK: Websted

en: After Sidebar
da_DK: Efter sidepanel

en: Before Sidebar
da_DK: Før sidepanel

en: After Footer
da_DK: Efter sidefod

en: Before Footer
da_DK: Før sidefod

en: After Header
da_DK: Efter sidehoved

en: Before Header
da_DK: Før sidehoved

en: Footer Menu
da_DK: Sidefodsmenu

en: Comments Navigation
da_DK: Kommentarnavigation

en: Page
da_DK: Side

en: Customize
da_DK: Tilpas

en: Sidebar Layout
da_DK: Layout for sidepanel

note: Theme URI of the theme
en: https://wpastra.com/
da_DK: http://wpastra.com/
